Kui sa mediteerid, siis sa justkui astud kohta endas, mis on puutumate elu üles-alla käikudest. Kohta, mis on alati rahus, sõltumata elu väljakutsetest. Lõpuks on kogu elu meditatsioon.
Teadlikkus või teadvel olek on ilmselt üks sügavamaid ja olulisemaid aspekte inimeseks olemise kogemuses. Igal ärkveloleku hetkel me oleme teadlikud millestki. Kui meie harjumuslik suund on olla samastunud oma mõtete, tunnete ja tajudega, mis igal uuel hetkel avalduvad, siis on meie meeleseisund pidevalt muutuv ja “elu on nagu ameerika mägedel“. Kui ma aga ei ole samastunud selle elu üles-alla kurvitamise ja kõige vahepealsega, võin avastada et elu muutlikus saab olla huvitav kogemus ja vähem dramaatiline.
Vaimse ärkamise tuumaks on avastus, et me oleme ise see teadvus, mis on teadlik kõigest, mida elus näeme ja tunneme. See tähendab, et ma ei ole samastunud enda kogemusega, ja samal ajal selles kogemuses kogu täiega kohal.
Miks see oluline on? Kui me õpime oma tähelepanu tooma enda mõtete, tunnete ja kehaga samastumiselt piiramatule teadlikkusele, mille sees kogu elutants toimub, avastame et oleme alati olnud vabad. See taipamine annab meile võimaluse ja valiku kas ja kuidas me reageerime elusündmustele.
#1 põhjus, miks inimesed ei mediteeri on see, et nad ei suuda vaigistada enda pidevalt vatravat meelt.
Tundub nagu me peame seda tegema teatud viisil. Ja ometigi on meditatsioon pingutuseta kohalolu, kus ei ole vaja midagi “teha”, vaid lubada endal ja kõigel lihtsalt olla.
See 1,5h kogemuslik töötuba sisaldab:
- teadmised, kuidas mediteerida, et see päriselt ka toimiks ja meel vaikseks jääks;
- juhised, kuidas olla rohkem kohal igapäevaselt;
- kirjalik harjutus ja juhendatud meditatsioon, et saaksid otsese kogemuse ja edaspidi edukalt luua sisemist rahu ja ärksust.
Mida teised sellest jagavad:
Irene Kaljuste on teadlikult enesearengu teel olnud 15 aastat. Ta on rännakupraktik, seminaride korraldaja ja koolitaja, kel tänaseks rännakumeetodiga 8 aastat kogemust. Lisaks õppinud kundalini jooga treeneriks, ammutanud teadmisi tervisliku toitumise vallas ning läbinud vabastava hingamise terapeudi kolme aastase õppe.
Irene on enda kogemusest rännakuga rääkinud nii: “Peale teise lapse sündi põdesin sünnitusjärgset depressiooni. Suurem muutuste protsess ja enda päris olemusega kontakti saamine sai alguse 8 aastat tagasi, kui rännak mu ellu tuli. Rännak on andnud mulle oskused ja julguse vaadata nendesse kohtadesse, mille eest terve elu endalegi teadmata põgenenud olin. Juba peale esimest rännakut kadus ka väsimustunne, jõuetus, ärevus. Tunnen end terve ja tugevana, minus on sisemine enesekindlus ja oskused, et toime tulla elu väljakutsetega ja sealjuures emotsionaalselt terveks jääda.”